Zasaď strom (18), október nad Hodrušou.

Autor: Marian Kopernický | 16.11.2011 o 17:12 | Karma článku: 4,19 | Prečítané:  891x

Šli sme skoro nekonečnou dedinou začínajúcou názvom Dolné Hámre, potom Hodruša-Hámre a ešte pred Banskou Hodrušou sme odbočili doprava. Serpentíny nás vykľukatili do slušných výšok Štiavnických Vrchov a tam v osade Kopanice sme začali s našim októbrovým výletom.

NBoktKopanice044.jpg

 

Suchý bol október, aj september, aj august, suchý bude aj november. Tak sa nám ukazovalo iba schnúce lístie. Ale tým, že bol iba október a nie november, lístie sa iba začínalo sfarbovať, ale ešte sa od materského dreva púšťať veľmi nechcelo, hoci popadaného už bolo dosť.

 

NBoktKopanice043.jpg

NBoktKopanice006.jpg

 

A dobre, že bol iba október. Slnko svietilo ešte zvysoka a príjemne zohrievalo tváre, ktoré sa nám pomaly začali zafarbovať podľa vzoru lístia. Dlho to ale netrvalo, lebo po slnečných výhľadových lúkach a pasienkoch prišli iba lúče presvitajúce lesy.

 

NBoktKopanice012.jpg


NBoktKopanice013.jpg

 

Obkľúčili nás sivé ozrutné buky s paprčami stojacimi na opadanom lístí a inde zas pokrútené žilnaté hraby či sem-tam šupinatý javor.

 

NBoktKopanice017.jpg


NBoktKopanice024.jpg

NBoktKopanice025.jpg

 

Keby sme oklamali čas a preniesli sa sem späť doprostred septembra, videli by sme stromy v ešte plnom olistení a keby sme mali šťastie, stretli by sme aj kamaráta,
ktorý by nám v protismere kráčal so svojimi dvoma dievčenskými deťmi a plnou poľnou niekam smerom k Vindšachtskému tajchu.

 

NBoktKopanice018.jpg


NBoktKopanice027.jpg

NBoktKopanice029.jpg

NBoktKopanice030.jpg

 

Otočili sme sa v tom najlepšom, lebo sme sa museli, aby sme sa vrátili tak, ako sme prišli.
A dobre, že bol ešte október, suchý a slnečný. To sme sa na zelenú lúku do trávy ešte zvaliť mohli a tak vyhrievajúc odpočívať. Takmer sme sa už vyvalili, nebyť smradu, ktorý sme si nosom všimli. Predstavili sme si tú vec, ale nenašli sme to v tráve, ani na oblečení, ani na podrážkach. Vyvalili sme sa teda vedľa vyhrievajúc. Opäť sme to zacítili, ale nenašli v tráve, ani na oblečení. Hmm m., zvláštne, ale dobre tomu tak, ako by to bolo inak!

 

NBoktKopanice033.jpg

NBoktKopanice032.jpg

NBoktKopanice034.jpg

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Môj dom, môj hrad. Sternbergovci si to môžu povedať už 800 rokov

So súrodencami sa tu pretekali na trojkolkách, pre miestnych robili omše. Na súkromnom hrade Český Šternberk hradný pán stále býva.

SVET

Únia zatvára hranice. Opúšťa tým myšlienky Schengenu

Z núdzových opatrení sa stávajú dlhodobé.


Už ste čítali?