Zasaď strom (18), október nad Hodrušou.

Autor: Marian Kopernický | 16.11.2011 o 17:12 | Karma článku: 4,19 | Prečítané:  860x

Šli sme skoro nekonečnou dedinou začínajúcou názvom Dolné Hámre, potom Hodruša-Hámre a ešte pred Banskou Hodrušou sme odbočili doprava. Serpentíny nás vykľukatili do slušných výšok Štiavnických Vrchov a tam v osade Kopanice sme začali s našim októbrovým výletom.

NBoktKopanice044.jpg

 

Suchý bol október, aj september, aj august, suchý bude aj november. Tak sa nám ukazovalo iba schnúce lístie. Ale tým, že bol iba október a nie november, lístie sa iba začínalo sfarbovať, ale ešte sa od materského dreva púšťať veľmi nechcelo, hoci popadaného už bolo dosť.

 

NBoktKopanice043.jpg

NBoktKopanice006.jpg

 

A dobre, že bol iba október. Slnko svietilo ešte zvysoka a príjemne zohrievalo tváre, ktoré sa nám pomaly začali zafarbovať podľa vzoru lístia. Dlho to ale netrvalo, lebo po slnečných výhľadových lúkach a pasienkoch prišli iba lúče presvitajúce lesy.

 

NBoktKopanice012.jpg


NBoktKopanice013.jpg

 

Obkľúčili nás sivé ozrutné buky s paprčami stojacimi na opadanom lístí a inde zas pokrútené žilnaté hraby či sem-tam šupinatý javor.

 

NBoktKopanice017.jpg


NBoktKopanice024.jpg

NBoktKopanice025.jpg

 

Keby sme oklamali čas a preniesli sa sem späť doprostred septembra, videli by sme stromy v ešte plnom olistení a keby sme mali šťastie, stretli by sme aj kamaráta,
ktorý by nám v protismere kráčal so svojimi dvoma dievčenskými deťmi a plnou poľnou niekam smerom k Vindšachtskému tajchu.

 

NBoktKopanice018.jpg


NBoktKopanice027.jpg

NBoktKopanice029.jpg

NBoktKopanice030.jpg

 

Otočili sme sa v tom najlepšom, lebo sme sa museli, aby sme sa vrátili tak, ako sme prišli.
A dobre, že bol ešte október, suchý a slnečný. To sme sa na zelenú lúku do trávy ešte zvaliť mohli a tak vyhrievajúc odpočívať. Takmer sme sa už vyvalili, nebyť smradu, ktorý sme si nosom všimli. Predstavili sme si tú vec, ale nenašli sme to v tráve, ani na oblečení, ani na podrážkach. Vyvalili sme sa teda vedľa vyhrievajúc. Opäť sme to zacítili, ale nenašli v tráve, ani na oblečení. Hmm m., zvláštne, ale dobre tomu tak, ako by to bolo inak!

 

NBoktKopanice033.jpg

NBoktKopanice032.jpg

NBoktKopanice034.jpg

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Úškrn, za ktorý expremiér Fico draho zaplatí

Ako by písal český spisovateľ Bohumil Hrabal o slovenskej politike: Niektoré škvrny sa nedajú odstrániť bez porušenia podstaty látky.

KOMENTÁRE

Na Súmračnej započali projekt - Hrádza proti ulici

Plán je jasný: čo najrýchlejšie zložiť vládu a tváriť sa, že je všetko v poriadku.


Už ste čítali?