Valí sa to!

Autor: Marian Kopernický | 14.10.2011 o 18:14 | Karma článku: 6,88 | Prečítané:  756x

Ťažké chmáry, husté mračná sa nad svetadielom zbiehajú, ťažejú a klesajú, hrozia riadnym dažďom. Nahrnuli sa aj k nám, bratia, nad náš malý kraj.

 Vinicne009.jpg

Sú to zvláštne mraky. Mraky cudzích hriechov, ich tučných brúch, ich mastných obchodov, ich dlhov a predlhov, ich mnohoročných úrokov a prežratých rokov. Veru cudzie, nie však naše, my podkriváňci, roky počúvajúc sľuby o blahu našich detí, sme sa tu pre to nechali dlho riadne opaskom popriťahovať a od cenných statkov "oslobodzovať", všetko "ozdravovať", aby nás takto čistých, zdravých a štíhlych mohli tí cudzí matersky objať bez zašpinenia.
Objali nás tuho, bratsky, až nám to vyráža dych. A stále tuhšie a k tomu aj tie chmáry! Chcú, za ich hriechy, aby sme si pritiahli ešte tuhšie, aj našim deťom, a zabudli na dávne sľuby.

Vinicne006.jpg

Vojská valu tak plieniť náš kraj prišli a ako to býva u nás zvykom, mnohých z našich, prezliekačov, poklonkovačov, bezchrbtovcov, lokajov, aj tú dámu, si za spojencov našli. A tak nerovný zápas sa nad hlavným mestom vznietil.
Bolo to kriku, bolo to sváru, žvástov a falše zas. Bolo nás málo, ale stáli sme pevne s Levím srdcom v hrudi! Zahnali sme ich, dáma im z koňa spadla, válov sa prevrátil, stiahli chvost a sami si na seba hanbu privolali.
Radili sa títo v noci a radi si naraz na červeného spomenuli. Nebolo tak bitky koniec, a tak aj s posilou sa o dva dni vrátili. Zvalili všetky hodnoty a ich val prevalil aj nás.

A my ďalej? Ako je zvykom, stiahli sme sa do hôr až do jari. A potom, na jar, bude sa znovu spočítavať... v povalenej zemi.

Vinicne007.jpg

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?